W jaki sposób wykorzystać ozdobne pudełka prezentowe?

Są ładne, mocne, wielofunkcyjne i można wykorzystać je więcej niż jeden raz. O czym mowa? Oczywiście o pudełkach, jednak nie o byle jakie pudełka chodzi, a o pudełka na prezenty. W jaki sposób można je wykorzystać i czy w ogóle warto je kupować?

Sposób 1: opakowanie na prezent

Pierwszą rzeczą, jaka przychodzi na myśl, kiedy mówimy o pudełkach na prezenty jest użycie ich właśnie, jako opakowanie na prezent. Takie zastosowanie ma wiele zalet — dajemy upominek w twardym opakowaniu, przez co mamy pewność, że zawartość nie ulegnie pognieceniu, co więcej takie pudełko, nowy właściciel może wykorzystać przekazując je dalej, co jest oszczędnością i oraz zachowaniem przyjaznym środowisku.

Sposób 2: szkatułka

Jeśli już mamy w domu ładne pudełko prezentowe, a niekoniecznie chcemy się po pozbyć, możemy znaleźć dla niego nowe zastosowanie. Doskonałym przykładem dla małego pudełka będzie zrobienie z niego szkatułki na biżuterię i drogocenne pamiątki. By korzystanie z niej było jeszcze bardziej wygodne, do środka warto włożyć zrobione samemu przedziałki z grubego kartonu, pozwoli to na optymalną segregację naszych drobiazgów, a tym samym ułatwi utrzymanie porządku wewnątrz.

Sposób 3: pudełko na gazety

W wielu domach jest zwyczaj kupowania czytania i gazet. Jednak często walają się one po mieszkaniu lub ostatecznie, gdy już się zniszczą kończą, jako wyłożenie śmietnika. Jeśli chcemy, żeby nasze gazety zostały z nami na dłużej, warto zadbać o ich bezpieczeństwo i trzymać je w pojemnikach, na przykład w pudełkach po prezentach. Jeśli natomiast nie kolekcjonujemy gazet, a uwielbiamy książki kucharskie i mamy ich całą masę, można dół takiego pudełka użyć jako coś, do czego wsadzimy pionowo nasze podręczniki kulinarne. W kuchni będziemy mieć je dzięki temu zawsze w jednym miejscu.

Sposób 4: pudełko na zabawki czy domek dla lalek?

Dzieci kochają ładne rzeczy, dlaczego więc nie podzielić się z nimi jakimś większym pudełkiem na prezenty. Dzięki nieograniczonej dziecięcej wyobraźni ten kawałek kartonu może stać się wszystkim — łodzią podwodną, bębenkiem, a po postawieniu pionowo na podłodze i wstawieniu do środka kilku mebelków, bardzo ładnym domkiem dla lalek. Warto pozwolić dziecku samodzielnie zagospodarować karton, dzięki temu poczuje odrobinę wolności i zwykłe pudełko stanie się ulubioną zabawką, ponieważ wielofunkcyjną. Jeśli jednak nasze dziecko od zabawy lalkami woli wyścigi samochodowe, pudełko ozdobne może posłużyć jako kosz na drobne zabawki, które zazwyczaj czyhają na podłodze, aż ktoś na nie nadepnie.

Jak widać sposobów na wykorzystanie pudełka po prezencie jest wiele, wystarczy odrobina wyobraźni.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl