Segregator na dokumenty, czyli wygoda i porządek nie tylko w biurze

Nie każdy lubi przenosić pracę do domu, ale istnieją rozwiązania biurowe, które świetnie sprawdzą się także w życiu prywatnym. Zwykły segregator na dokumenty może sprawić, że łatwo odnajdzie się dowolny dokument lub rachunek. Jaki segregator przyda się najbardziej?

Przechowywanie i archiwizacja

Segregator to wyjątkowo użyteczny materiał biurowy. Świetnie sprawdza się do archiwizowania dokumentacji firmowej, jak również dotyczącej poszczególnych pracowników. Z tego powodu warto takie rozwiązanie zastosować również w warunkach domowych. Każdy z nas gromadzi wiele dokumentów, aktów notarialnych, opinii lub wyników badan. Jeśli wkradnie się w nie chaos, trudno znaleźć w odpowiednim momencie to, co jest potrzebne. Segregator na dokumenty to cała kategoria produktów biurowych. Produkuje się je z różnego rodzaju materiałów, poszczególne modele różnią się też wielkością, grubością, a nawet mechanizmami, wykorzystywanym do spinania ze sobą dokumentów.

Wielkość ma znaczenie

Zastanawiając się, jaki segregator kupić na potrzeby własne lub rodziny, warto zadać sobie pytanie, co będzie w nim przechowywane. Od tego zależy wielkość segregatora, czyli jego grubość i format. Nie ma sensu inwestowanie w duży segregator w przypadku, gdy będzie się w nim przechowywało jedynie kilkanaście dokumentów. Od lat najpopularniejszym formatem tego typu artykułów biurowych jest A4. To do nich zwykle wkłada się dokumenty, zapisane na standardowej kartce papieru. Inne popularne rozmiary to A3 i A5. Segregator na dokumenty warto wyposażyć w foliowe koszulki. Dzięki temu łatwiej odseparować od siebie dokumenty, które nie należą do tej samej kategorii.

Domowy segregator na dokumenty

Segregator do użytku domowego nie różni się od egzemplarzy biurowych. W sklepie NC Pack można nabyć klasyczny, biały segregator, idealny na prywatne dokumenty. Porządkując i archiwizując dokumenty, dotyczące domowników, warto każdemu z nich założyć osobny segregator. Bardzo wygodny model to taki, który wyposażono w zamek ringowy. Jest on zbudowany z pierścieni, otwieranych ręcznie. Ich liczba i wielkość są uzależnione od rozmiaru samego segregatora. Domowy segregator nie tylko porządkuje dokumentację. Chroni przed zakurzeniem czy zalaniem, zwłaszcza gdy dodatkowo stosuje się foliowe koszulki.

Artykuły biurowe coraz częściej mają estetyczny, bardzo uniwersalny wygląd. Domowy segregator może więc z powodzeniem stać na półce obok książek czy albumów.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl