Które torebki papierowe są lepsze? Szare czy kolorowe?

Pakowanie prezentów jeszcze nigdy nie było tak proste, odkąd na rynku pojawiły się torebki papierowe. Szare czy kolorowe, spełniają swoją rolę znakomicie, ułatwiając nie tylko wręczanie podarków, ale też przenoszenie gorących posiłków i spożywczych zakupów. Choć kiedyś takie torebki były powszechnie używane, dziś ogranicza się ich rolę, całkiem niesłusznie zastępując plastikowymi.

Papierowa tytka

Gdybyśmy cofnęli się trochę w czasie, to przypomnielibyśmy sobie, że kiedyś wszystko pakowane było w torebki papierowe, szare i brązowe. W sklepach nie było plastikowych woreczków, dlatego wszystko było albo bez opakowań, albo właśnie w takich torebkach. Dziś już nie dojdziemy do tego, kto pierwszy wprowadził zmianę, która wtedy wydawała się wygodna, a teraz, z perspektywy czasu i stanu zanieczyszczenia ziemi plastikiem, błędna. Papierowe torebki, nazywane też tytkami, wykorzystuje się teraz bardzo rzadko. Stosuje się je jako torebki okolicznościowe, wręczając w nich prezenty.

Torebki papierowe szare

Choć w sklepach można znaleźć głównie kolorowe torebki okolicznościowe, nie nadają się one do wszystkiego. Świetnie sprawdzą się do pakowania prezentów, jednak do kontaktu z jedzeniem lepiej jest stosować inne. Tutaj sprawdzą się szare torebki papierowe. Bardziej ekologiczne, po zabrudzeniu można wyrzucić je do kosza, a jeśli się nie zniszczą, wykorzystać ponownie. Jeśli zamawiasz jedzenie z restauracji do domu, zapewne właśnie w takich opakowaniach jest Ci ono dostarczane. Torebki te przydają się też na imprezach sportowych, gdy w środku znajdują się pakiety startowe dla uczestników.

Torebki mają drugie życie

Z pewnością każdy z nas otrzymuje rocznie kilka do kilkunastu nowych torebek prezentowych. Być może znajdą się wśród nich szare torebki papierowe, jednak przeważająca większość to kolorowe, odpowiednie do okoliczności, egzemplarze. Aby dać im drugie życie, możesz sam później zapakować w nie prezent dla kogoś innego. Jeśli dodasz do tego odrobinę czegoś od siebie, nie będzie to takie zwykłe przekazanie torby do obiegu. Szare torebki można pomalować lub okleić np. cekinami i brokatem. Świetnie sprawdzą się w rękach dzieci, które wyczarują z nich prawdziwe dzieła sztuki. Jeśli np. zabrakło Ci koperty albo po prostu masz za dużo torebek, możesz je przerobić właśnie na opakowanie na list. Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia, dlatego zastanów się przez chwilę, co jeszcze możesz zrobić z takiej torebki.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl