Producenci
Jakie są rodzaje opakowań na prezenty?

Chociaż Boże Narodzenie już za nami, a do następnego zostało trochę czasu, to chcąc nie chcąc nie uciekniemy od prezentów. Rocznice, urodziny, imieniny, różnorakie święta — będą zdarzać się przez cały rok, dobrze jest więc być a te okazje przygotowanym, nie tylko pod względem upominku, ale również sztuki ładnego podania go, bo chociaż nie ocenia się książki po okładce, to jednak ładne opakowanie dodaje kilka punktów do wdzięczności w oczach obdarowanego. W co więc możemy zapakować prezent, by był on efektowny?

Papier do pakowania Klasycznym sposobem pakowania prezentów jest zawijanie je w papier ozdobny czy zwykły szary dostępny w każdym papierniczym. Wymaga to nieco zdolności manualnych, o czym świadczy ilość filmików instruktażowych w internecie. Jednak dzięki temu mamy dużą swobodę wobec tego, jak ostatecznie nasz upominek będzie wyglądać. Możemy próbować minimalistycznej metody pakowania japońskiego, gdzie niewielkim kawałkiem papieru możemy opakować nasz prezent bez potrzeby marnowania potężnego kawała rolki. Metoda ta ma jednak swoje minusy — przede wszystkim podstawowym problemem jest, iż takie opakowanie jest jednorazowe i po otwarciu prezentu nigdy więcej z niego nie skorzystamy.

Ozdobna torebka

Alternatywą dla prezentu zapakowanego w papier są ozdobne torby. Możemy dostać je w sklepach stacjonarnych oraz w internecie. Dostępne w wielu wzorach, rozmiarach, kolorach oraz wielkościach, przez co każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie czy okazją są chrzciny, ślub, urodziny czy brak okazji. Są łatwo dostępne, efektowne, niedrogie i co najważniejsze wielokrotnego użytku, przez co przechodzą z rąk do rąk. Pakowanie w nie prezentu nie wymaga żadnej specjalnej wiedzy, ważne tylko, żeby wybrana przez nas torba nie była za duża, ponieważ wtedy prezent będzie się w niej topił, ani za mała, gdyż w pierwszym przypadku obdarowany może poczuć, że dostał torbę z powietrzem i niezależnie od tego, jak trafiony prezent włożyliśmy do środka, uczucie niesmaku pozostanie, a w drugim, ponieważ zabije to element zaskoczenia.

Prezent w pudełku

Ostatnią propozycją tego, w co możemy zapakować prezenty są pudełka ozdonbe. Jest to opcja nieco bardziej kosztowna od poprzednich, ale także o wiele trwalsza, ponieważ nawet jeśli pudełko nie zostanie zużyte kolejny raz jako opakowanie do następnego prezentu, może posłużyć jako element wystroju, skrzynkę na drobiazgi czy szkatułkę, a jak wiadomo — pieniędzy i pudełek, nigdy za wiele.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl