Jak zapakować wino?

Pakowanie prezentów to prawdziwa sztuka, w której granica między dobrym smakiem a kiczem jest wyjątkowo cienka. Jednymi z najtrudniejszych do opakowania rzeczy są butelki, dlatego dziś postaram się odpowiedzieć sobie na pytanie, jak zapakować wino?

Wygoda i elegancja

Najbardziej oczywistą opcją tego, jak zapakować wino jest włożenie butelki w specjalnie temu dedykowaną torbę na prezenty. Są one ogólnodostępne, eleganckie, wytrzymałe i funkcjonalne. Jeśli wiemy, że nie jesteśmy tytanami rękodzieła, to będzie dobre rozwiązanie — oszczędzi nam czasu i będzie wygodne w niesieniu.

Butelka jako ozdoba?

Często się zdarza, że wina z górnej półki cenowej same w sobie wyglądają jak wytrawny prezent, który nie wymaga dodatkowego pakowania. Jeśli jesteśmy minimalistami i nie chcemy, by uroda butelki zniknęła w gąszczu ozdób, ale jednak pragniemy zachować klimat prezentu i nie wiemy jak zapakować wino, by wstrzelić się w złoty środek, wystarczy dodać elegancką wstążkę i zrobić z niej kokardę. Z takiego upominku ucieszy się każdy miłośnik wina!

Pudełko z kartonu czy z drewna?

Jednym z często spotykanych rozwiązań pakowania wina jest wkładanie go w drewnianą skrzynkę. Jego zaletą jest duża wytrzymałość, elegancja i oraz możliwość wygrawerowania czegoś osobistego osobie, której dajemy upominek. Jednak pomimo nieodpartego uroku, jest to opakowanie niepraktyczne, które służyć później może tylko i wyłącznie do przekazania go dalej kolejnym bliskim, jako opakowanie wina, bądź do trzymania w domu na regale jako pamiątka czy zbiornik na drobiazgi. Alternatywą dla ciężkiego pudełka z drewna są pudełka z grubego kartonu. Ze względu na swoje solidne wykonanie, radzą sobie z utrzymaniem ciężkiej butelki, a dodatkowo mają często na środku wycięte miejsce, przez które widać etykietę. Dodatkowo pudełko kartonowe jest dużo tańsze od drewnianego, aczkolwiek ostatecznie jest to kwestia prywatnych upodobań i naszej wizji prezentu.

A może materiał lub papier?

Kolejnym sposobem pakowania wina jest okręcenie go papierem lub kawałkiem materiału, na przykład jutą. Jest to sposób na niedbałe, acz efektowne zapakowanie prezentu, ponieważ w zależności od tego, co wybierzemy, możemy nadać prezentowi inny charakter. Jeśli wybierzemy wspomnianą wcześniej jutę, którą zwiążemy sznurkiem, będziemy mieli upominek o charakterze rustykalnym, który będzie trafionym prezentem, jeśli na przykład idziemy na wesele właśnie w takim klimacie. Warto cały czas mieć na uwadze, że ostatecznie, nie ma żadnych ograniczeń jeśli chodzi o to, jaki materiał wybierzemy. Dla kontrastu dla juty, równie fantastycznie sprawdzi się między innymi tiul, nadając tym samym nieco magii upominkowi i lekkości. Jeśli jednak zamiast materiału preferujemy papier, jest to równie dobra opcja, co więcej, o wiele przystępniejsza cenowo. Papier, podobnie jak materiał, daje ładny efekt, jedyny haczyk tkwi w tym, że trzeba poświęcić mu nieco więcej czasu i cierpliwości, by ładnie się ułożył.

Opcji na zapakowanie wina jest wiele, ale najważniejsze, byśmy w szale poszukiwań opakowania idealnego nie stracili z oczu osoby, której chcemy dać prezent. Ponieważ to, co liczy się najbardziej, to szczery gest.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl