Jak zapakować prezent w papier? Praktyczne porady

Otrzymywanie prezentów to jedna z najprzyjemniejszych chwil. Jest tak zwłaszcza wtedy, gdy zupełnie nie spodziewamy się upominku. Mimo że to właśnie on jest główną atrakcją, liczy się także to, jak prezentuje się jego otoczka. Jak zapakować prezent w papier?

Minimum akcesoriów, maksimum efektu

Pakując prezent, najczęściej sięgamy po rozwiązania powszechnie dostępne, jak torby na upominki. Ich estetyka jest coraz lepszej jakości, jednak taka opcja ma jeden minus. Zbyt szybko można zajrzeć do środka i odgadnąć, co nas czeka. Jeśli liczymy na prawdziwy efekt wow, warto pomyśleć, jak zapakować prezent w papier. Nie potrzebujemy do tego celu dodatkowych akcesoriów poza taśmą przylepną lub kokardą. Papier daje piękny efekt, jeśli chcemy go zestawić z dodatkowym elementem. Zapakowany prezent można włożyć do pudełka, lub pudełko opakować papierem. Zestawienie tych dwóch elementów jest gwarancją na to, że prezent nie ucierpi podczas podróży do osoby, którą chcemy obradować.

Oryginalne i niebanalne pomysły

Istnieje szereg produktów, które świetnie nadają się na dekoracje różnego typu. Jak zapakować prezent w papier? Upominek można włożyć w grubszą lub cieńszą tekturę, kopertę, kolorową tapetę, bibułkę, mapę konkretnego miejsca lub też zwykłą gazetę. W każdym z tych przypadków wystarczy nieco uruchomić wyobraźnię, aby całość prezentowała się atrakcyjnie. Nie trzeba być mistrzem DIY, żeby móc pokusić się o samodzielną pracę. Co więcej, nasze wysiłki zawsze będą docenione, ponieważ świadczą o tym, że w niespodziankę włożyliśmy więcej wysiłku. Ozdobny papier, pudełko i inne akcesoria warto mieć w zapasie, ponieważ przydają się do różnych okazji, które chcemy uświetnić upominkiem.

Jak zapakować prezent w papier krok po kroku?

Pakowanie w papier zaczyna się od wyboru właściwego rodzaju. Grubszy jest łatwiejszy w użyciu, choć cieńszy ma opinię bardziej eleganckiego. Papier należy odmierzyć - powinien owijać prezent z bezpiecznym zapasem. Owijanie zaczyna się od szerokiego boku lub dołu upominku. Można się przy tym posłużyć taśmą klejącą. Przekładając prezent spodem do góry, zagina się róg papieru. Boki również warto wzmocnić taśmą. Istnieje kilka metod pakowania o różnym stopniu trudności. Odpowiednie wzory łatwo znaleźć także w Internecie. Zapakowaną niespodziankę można włożyć do pudełka. Duży ich wybór jest dostępny w sklepie NC Pack.

Opakowanie w papier sprawdza się przy standardowych prezentach. Jeśli wybieramy upominek o ostrych bokach, warto je dodatkowo zabezpieczyć przed rozerwaniem.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl