Jak zapakować prezent o nietypowym kształcie? Poradnik dla estetów

Pakowanie prezentów wbrew pozorom nie jest prostym zajęciem. Idealnie, jeśli wybrany przedmiot jest dostępny od razu w opakowaniu, które można dodatkowo udekorować. Problem pojawia się jednak w przypadku przedmiotów nieco odbiegających od standardowych rozmiarów. Jak zapakować prezent o nietypowym kształcie?

 

Po co pakować prezenty?

W ciągu roku jest bardzo wiele okazji do świętowania. Urodziny, imieniny, święta, rocznica ślubu – każda z tych uroczystości to powód, aby dać komuś prezent. Lecz poza samą niespodzianką, warto również zadbać o piękne opakowanie. Z pewnością znajdą się osoby, które stwierdzą, że nie jest to istotne. Bo opakowanie zaraz pójdzie  kąt. Bo to kłopot dla osoby, która prezent musi zapakować. Bo dla obdarowywanego nie ma to znaczenia. Nic bardziej mylnego!

Estetyczne i przyciągające wzrok opakowanie to połowa sukcesu. Na pierwszy rzut oka widać, ile serca było włożone w przygotowania. To z kolei pokazuje, ile znaczy dla nas osoba obdarowywana. Dodatkowo przy rozpakowywaniu ładnie wyglądającego pakunku towarzyszy większa ekscytacja. Trudno również zgodzić się ze stwierdzeniem, że opakowanie do niczego nie służy. Zawsze można skorzystać z rozwiązania, które doskonale wpisuje się w hasło „zero waste”. Jest to szczególnie istotne, kiedy mamy problem, jak zapakować prezent o nietypowym kształcie.

 

Tuba lub cukierek

Nie każdy prezent ma równe brzegi i kształt figury geometrycznej. Większość upominków to prawdziwe wyzwanie dla osoby, która je pakuje. W okresie, gdy zwykle kupuje się najwięcej prezentów, czyli przed najważniejszymi świętami, sklepy organizują dla klientów specjalny dział, w którym można liczyć na estetyczne pakowanie zakupionych przedmiotów. Okazuje się, że ta czynność może być bardzo twórcza. Upominki długie, z ostrym zakończeniem, lądują w opakowaniu typu tuba lub cukierek. Ten drugi wariant ma charakterystycznie zakręcone końcówki, tworzące kokardę. Patent tego typu z powodzeniem można zastosować także przy domowym pakowaniu niespodzianki. Wystarczy arkusz papieru i ozdobna wstążka.

 

Uniwersalna torba na prezenty

Wręczając prezent, najczęściej sięga się po ozdobną torbę papierową. Takie rozwiązanie od lat uchodzi za szczególnie lubiane. Jego główna zaleta to duży wybór toreb, jak również łatwość pakowania. Prezent umieszcza się w torbie, która jest czasem zaopatrzona także w specjalny kartonik, na którym można dopisać życzenia. Torby są wygodne i można je wykorzystać wiele razy. Nie sprawdzą się jednak w przypadku upominku z ostrzejszymi kantami. Przy jego przenoszeniu istnieje ryzyko zrobienia dziur w papierze i zniszczenia opakowania. Co zrobić, jeśli kupujemy butelkę, mniejszy instrument muzyczny lub dość kruchy bibelot?

Do pakowania butelek istnieją specjalnie do tego przystosowane torebki. Mają one węższy i wydłużony kształt. Dzięki temu butelka nie lata bezwładnie po torebce. W naszej ofercie znajdziesz torebki z nadrukiem skierowane typowo pod prezenty alkoholowe. Jeśli zależy Ci na dyskretności lub chcesz podarować bliskim butelkę z aromatyzowanym olejem skorzystaj z ekologicznych toreb papierowych.

Delikatne prezenty szklane przed włożeniem do torebki można owinąć w kolorową flizelinę lub papier. Jako wypełnienie torby może też posłużyć wełna drzewna lub styropianowe kulki. 

 

Jak zapakować prezent o nietypowym kształcie – pudełka ozdobne

Jeśli zupełnie nie wiesz, jak zapakować prezent o nietypowym kształcie z ratunkiem przybywają kartonowe pudełka. Ich rozmiar wystarczy dopasować do wielkości prezentu. W sklepie NC Pack można nabyć pudełka różnej wielkości. Zarówno w wersji jednokolorowej, jak i ze wzorkiem. 

Świetnie prezentują się pudełka o różnej pojemności, które mają identyczne zdobienia. Można je wykorzystać jako opakowanie na prezenty dla całej rodziny. To również genialny pomysł na prezent typu „matrioszka”. Drobny upominek należy włożyć w najmniejszego opakowanie. To z kolei do większego i tak do wyczerpania wszystkich pudełek. Jest to nie tylko ciekawe rozwiązanie, ale też jeszcze większa przyjemność z rozpakowywania prezentu. Dodatkowo osoba obdarowywana dostaje zestaw kilku pudełek o tej samej stylistyce. Może je wykorzystać w różny sposób według własnego gustu. Takie pudełka bowiem stanowią reprezentatywną ozdobę do domu. 

Wszelkie nietypowe kształty najlepiej mieszczą się w kartonowym pudełku. Jego rozmiar wystarczy dopasować do wielkości prezentu. W sklepie NC Pack można nabyć pudełka różnej wielkości. Zarówno w wersji jednokolorowej, jak i ze wzorkiem. Świetnie prezentują się pudełka o różnej pojemności, które mają identyczne zdobienia. Można je wykorzystać jako opakowanie na prezenty dla całej rodziny. Kolorowy kartonik nie wymaga dodatkowego zdobienia na przykład papierem. Sam w sobie stanowi ciekawą dekorację, do której można ewentualnie dołożyć wstążkę.

Prezent to wyjątkowa niespodzianka dla każdego, bez względu na okazję. Warto zadbać o to, aby był pięknie opakowany, co sprawi dodatkową przyjemność obdarowanemu.

Warto pamiętać, że kolorowy kartonik nie wymaga dodatkowego zdobienia na przykład papierem. Sam w sobie stanowi ciekawą dekorację, do której można ewentualnie dołożyć wstążkę. Jest to więc rozwiązanie idealne dla osób, którym pakowanie prezentów nie przychodzi łatwo. Z drugiej strony może być źródłem inspiracji na przyszłość Gładkie pudełka to też podstawa do puszczenia wodzy fantazji. Podobnie jak w przypadku torebek można dołożyć wiele ozdób. Będą one miłym dodatkiem do prezentu. 

Koniecznie pamiętaj też, jak zapakować prezent o nietypowym kształcie do pudełka, aby się nie uszkodził. Musisz zadbać o wypełnienie, które zabezpieczy nieforemne krawędzie. Świetnie się tu sprawdzi kolorowa bibuła, flizelina czy atłasowy materiał. Dobrym pomysłem jest też wełna drzewna. 

 

Jak zapakować prezent o nietypowym kształcie – teczka

Nietypowym rozwiązaniem na zapakowanie prezentu o nietypowym kształcie może być teczka. Sprawdzi się idealnie przy pakowaniu rycin, rysunków i malowideł. W ofercie naszego sklepu znajdziesz eleganckie teczki na dokumenty. Gładkie, proste i kolorowe teczki wystarczy przyozdobić tasiemką, kokardką lub innym elementem dekoracyjnym. Ten wyjątkowy sposób pakowania z pewnością znajdzie amatorów wśród estetów. 

Prezent to wyjątkowa niespodzianka dla każdego, bez względu na okazję. Warto zadbać o to, aby był pięknie opakowany, co sprawi dodatkową przyjemność obdarowanemu.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl