Producenci
Jak zapakować prezent o nietypowym kształcie? Poradnik dla estetów

Pakowanie prezentów wbrew pozorom nie jest prostym zajęciem. Idealnie, jeśli wybrany przedmiot jest dostępny od razu w opakowaniu, które można dodatkowo udekorować. Problem pojawia się jednak w przypadku przedmiotów nieco odbiegających od standardowych rozmiarów. Jak zapakować prezent o nietypowym kształcie?

Tuba lub cukierek

Nie każdy prezent ma równe brzegi i kształt figury geometrycznej. Większość upominków to prawdziwe wyzwanie dla osoby, która je pakuje. W okresie, gdy zwykle kupuje się najwięcej prezentów, czyli przed najważniejszymi świętami, sklepy organizują dla klientów specjalny dział, w którym można liczyć na estetyczne pakowanie zakupionych przedmiotów. Okazuje się, że ta czynność może być bardzo twórcza. Upominki długie, z ostrym zakończeniem, lądują w opakowaniu typu tuba lub cukierek. Ten drugi wariant ma charakterystycznie zakręcone końcówki, tworzące kokardę. Patent tego typu z powodzeniem można zastosować także przy domowym pakowaniu niespodzianki. Wystarczy arkusz papieru i ozdobna wstążka.

Uniwersalna torba na prezenty

Wręczając prezent, najczęściej sięga się po ozdobną torbę papierową. Takie rozwiązanie od lat uchodzi za szczególnie lubiane. Jego główna zaleta to duży wybór toreb, jak również łatwość pakowania. Prezent umieszcza się w torbie, która jest czasem zaopatrzona także w specjalny kartonik, na którym można dopisać życzenia. Torby są wygodne i można je wykorzystać wiele razy. Nie sprawdzą się jednak w przypadku upominku z ostrzejszymi kantami. Przy jego przenoszeniu istnieje ryzyko zrobienia dziur w papierze i zniszczenia opakowania. Co zrobić, jeśli kupujemy butelkę, mniejszy instrument muzyczny lub dość kruchy bibelot?

Jak zapakować prezent o nietypowym kształcie

Wszelkie nietypowe kształty najlepiej mieszczą się w kartonowym pudełku. Jego rozmiar wystarczy dopasować do wielkości prezentu. W sklepie NC Pack można nabyć pudełka różnej wielkości. Zarówno w wersji jednokolorowej, jak i ze wzorkiem. Świetnie prezentują się pudełka o różnej pojemności, które mają identyczne zdobienia. Można je wykorzystać jako opakowanie na prezenty dla całej rodziny. Kolorowy kartonik nie wymaga dodatkowego zdobienia na przykład papierem. Sam w sobie stanowi ciekawą dekorację, do której można ewentualnie dołożyć wstążkę.

Prezent to wyjątkowa niespodzianka dla każdego, bez względu na okazję. Warto zadbać o to, aby był pięknie opakowany, co sprawi dodatkową przyjemność obdarowanemu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl