Jak zapakować prezent bez pudełka? Najlepsze pomysły!

Czasami zdarza się tak, że Twój prezent nie ma pudełka. Ty również nie masz do dyspozycji niczego, w co możesz zapakować podarunek. Na szczęście takie wrażenie jest tylko chwilowe i gdy przeczytasz ten tekst, zdasz sobie sprawę, że wystarczy wiele rzeczy codziennego użytku, aby zastąpić pudełko wieloma kreatywnymi pomysłami. Oczywiście wszystko zależy od rozmiaru przedmiotu. Pewne rzeczy opakujesz łatwiej, niektóre trochę trudniej. Inne nie będą wyglądały dobrze w takiej kompozycji. W takim razie, jak zapakować prezent bez pudełka?

Jak zapakować prezent bez pudełka? Wszystko zależy od wymiarów

Sposób pakowania upominku zależy od jego kształtu i rozmiaru. Drobne rzeczy z łatwością zapakujesz w papier ozdobny. Dużo radości daje odrywanie kolejnych warstw szeleszczącego i kolorowego opakowania. Szczególną radość sprawia to dzieciom. Drugim pomysłem jest bardzo klasyczna forma. Wykorzystanie standardowego papieru do paczek oraz zwykłego sznurka. Wtedy drobiazg nabiera wyglądu w stylu retro, co też wielu ludziom się podoba. Również klasyczną i kojarzącą się z poprzednim ustrojem formą zapakowania prezentu jest gazeta. W pewnej konwencji tak opakowany podarek jest pożądany. 

Popularną formą prezentu jest również alkohol, dlatego odpowiedni sposób wręczenia prezentu też jest istotny. Najłatwiejszym rozwiązaniem są torby na prezenty o wydłużonym kształcie, gdzie z łatwością zmieści się butelka.

Gdy „dar”, jaki chcesz wręczyć najbliższym, jest dużych rozmiarów i trudno go ukryć przed ciekawskim wzrokiem obdarowywanego, możesz przedstawić jedynie zapowiedź całego podarunku. I przygotować grę, która doprowadzi do odnalezienia prezentu. A wcześniej przygotowany souvenir ozdobić kolorową wstążką, lub kokardą.

Ekstrawaganckim pomysłem na to jak zapakować prezent bez pudełka jest wykorzystanie do tego celu materiałów. Aksamit, tiul i wiele innych są wyjątkowym pomysłem na opakowanie podarku, gdy brakuje pod ręką pudełka.

Jak zapakować prezent bez pudełka? Kilka inspiracji

Wartymi uwagi pomysłami jak zapakować prezent bez pudełka są koncepcje z wykorzystaniem akcesoriów dostępnych w domu. Fragment koszuli z guzikami, tapety na ścianę, szmatka do kuchni, szalik, rolka pożyczonej od dziecka bibuły, poszewka na poduszkę i wiele innych. Postaw na kreatywność i odważ się przełamać konwencję, a na pewno znajdziesz coś, czym zachwycisz osobę obdarowywaną podczas wręczania prezentu.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl