Jak zapakować prezent?

Chociaż pod dostatkiem mamy wiele gotowych rozwiązań dotyczących pakowania prezentów, warto nasz upominek nieco spersonalizować — nie tylko w środku, lecz także na zewnątrz, poprzez ozdobienie naszego opakowania. W ten sposób pokażemy osobie, której prezent wręczamy, że jest dla nas ważna i poświęcamy czas, by prezent, który od nas dostanie, sprawił jej jak najwięcej przyjemności, rozpoczynając od tej wizualnej. W takim razie odpowiedzmy sobie na pytanie, jak możemy zapakować prezent?

Coś więcej niż papier

Chyba każdemu nas zdarzyło się zapakować prezent w papier. Na rynku jest ich cała masa — zaczynając od okolicznościowych, takich jak świąteczne, przez eleganckie, aż po przeżywający obecnie drugą młodość szary papier do pakowania. Każdy także pewnie wie, że potrafi być to bardzo uciążliwe zajęcie, jeśli nie ma się dobrze wyrobionej techniki, ponieważ tu liczy się zręczność. Nie bez powodu internet zaspany jest filmikami o tym, jak składać papier oraz jak zapakować prezent, na przykład bez użycia taśmy klejącej. Jeśli nasz prezent już jest zapakowany, czas na sprawienie, by nie był on tak bezosobowy. Jedną z propozycji jest zawiązanie dużej kokardy na naszym upominku lub, wręcz przeciwnie, zrobienie małej kokardki sznurkiem jutowym, który doskonale pasuje do szarego papieru, tworząc tym samym rustykalną kompozycję. Dobrym pomysłem będzie również zadbanie o przywiązanie do prezentu bilecika z informacją, dla kogo jest ten prezent. Może się w nim znajdować również jakaś wskazówka dotycząca upominku lub życzenia. Dodatkowo, jeśli wręczamy prezent w okolicy Świąt, możemy wykorzystać to, co mamy pod ręką i do naszej paczuszki doczepić na przykład niewielką gałązkę z choinki, co stworzy niepowtarzalny klimat.

W pudełku czy w torbie?

Rozwiązaniem dla osób nieco mniej manualnie uzdolnionych jest zakup gotowego pudełka lub torebki ozdobnej. Ich przewaga nad papierem do pakowania jest taka, że są wielokrotnego użytku. Jeśli jednak po przeczytaniu propozycji tej podania, pojawia się pytanie, w jaki szczególny sposób można zapakować prezent, jeśli po prostu wkładamy go w pudełko lub torbę? Otóż jedyne co nas ogranicza, to nasza wyobraźnia. Na pudełku możemy przykleić bujną gotową kokardę, a jeśli chcemy dodać nieco dreszczyku emocji, możemy pudełko z naszym prezentem włożyć w większe pudełko, a wolną przestrzeń wypełnić na przykład cukierkami. Jeśli chodzi o torby, tu pole do popisu jest nieco mniejsze. Możemy jednak dodać do niej kolorową wstążkę, którą zamienimy ze sznurkiem, służącym jako rączka czy po ładnie opisać bilecik. Najważniejsze jednak jest to, żebyśmy cały czas mieli na uwadze upodobania osoby, której dajemy prezent, ponieważ to ona ma być z niego najbardziej zadowolona.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl