Jak urządzić chill room, który pokochają twoi pracownicy?

Chcesz stworzyć dla swoich pracowników miejsce, w którym będą pracować efektownie i kreatywnie? Postaw nie tylko na dobrze wyposażone biuro, ale pomyśl nad urządzeniem specjalnego pomieszczenia do… odpoczywania. Jaki powinien być chill room?

Relaks sprzyja bardziej efektywnej pracy

Specjaliści są zgodni: nie ma możliwości, żeby pracować intensywnie, z równą koncentracją i efektywnością przez osiem godzin. Relaks, zmiana pozycji i otoczenia jest niezbędny żeby dobrze pracować. Chill room, często określany także jako chillout room, jest pomieszczeniem w którym można się wyciszyć i odpocząć. Przytulne miejsce świetnie sprawdza się nawet w wielkich firmach, takich jak Google. Specjalnie wydzielone strefy relaksu sprzyjają regeneracji, pobudzają kreatywność oraz zwiększają skupienie. Pracownicy dzięki nim uznają, że ich praca jest dużo przyjemniejsza. Same zalety!

Chillroom przytulny dla każdego

Już wiesz, że warto mieć w swojej firmie chill room. Co może się znaleźć w takim pomieszczeniu? Przede wszystkim chodzi o komfortowe miejsce do siedzenia, dlatego przydadzą się worki sako, fotele albo miękki dywan. Wiele osób docenia zapas poduszek. Obecność roślin zapewnia nie tylko wspaniałe efekty wizualne, ale i oczyszczają powietrze. Patrzenie na zieleń roślin sprzyja odpoczynkowi i dobrze wpływa na wzrok. Możesz urządzić kącik gimnastyczny, który ułatwi rozruszanie mięśni i zapewni kilka minut wysiłku fizycznego. Pracownicy z pewnością pokochają takie atrakcyjne sprzęty, jak stół bilardowy, do ping-ponga lub piłkarzyków, ale jeśli nie masz wiele miejsca równie dobrze możesz ustawić kilka gier towarzyskich, jeśli rozgrywka może być krótka. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego możesz spytać swój zespół, co im się najbardziej marzy w takim miejscu.

Zmień środowisko spotkań i dyskusji

Spotkania zespołu, działu lub mniejszej grupy roboczej niekoniecznie muszą odbywać się wyłącznie w sali konferencyjnej. Przeniesienie meetingu do chill roomu może zaowocować wypracowaniem ciekawych, nowatorskich rozwiązań i ułatwić integrację i współpracę w grupie. W takim przypadku warto jednak pamiętać o dwóch aspektach: zarezerwowaniu czasu w chill roomie, tak, żeby inni pracownicy byli uprzedzeni o zajęciu pomieszczenia i nie przerywali. Drugą kwestią jest umieszczenie w tym pokoju kilku przegródek i teczek z zapasem papieru oraz pojemników z artykułami piśmienniczymi, tak, żeby można było z nich swobodnie korzystać.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl