Jak urządzić biuro, żeby było funkcjonalne i ułatwiające pracę?

Przenosisz swoją firmę do nowego biura? To idealny czas, żeby poznać wytyczne, jak urządzić biuro, żeby było funkcjonalne i estetyczne dla pracowników i klientów. Poznaj nasze wskazówki!

Niezbędne sprzęty

Praca biurowa niemal dosłownie wymaga zapewnienia biurka, blatu na którym będzie można pracować z dokumentami lub na komputerze. Z tego powodu na pytanie: jak urządzić biuro najpierw trzeba skupić się na podstawowych, dopasowanych do siebie i do pracownika, produktach. Przede wszystkim chodzi o stabilne biurko, ergonomiczny fotel, odpowiednie oświetlenie, a także sprzęt komputerowy i przestrzeń do przechowywania. O ile nie stawiasz na nowatorskie rozwiązania, na przykład pracę na stojąco, to powyższe sprzęty są niezbędne.

Wymiary, które zapewniają funkcjonalność

Najłatwiej jest urządzić biuro przeznaczone dla jednej osoby, jednak nie zawsze jest to możliwe. W celu zapewnienia wygody pracowników przebywających w jednym pomieszczeniu, należy pamiętać o minimalnych odległościach i wymiarach, które pozwolą na swobodne przemieszczanie się pracę. Jakie minimalne wymiary powinny mieć biurka? Szerokość to nie mniej niż 120 cm, głębokość – 60 do 80 centymetrów. Dobrze, jeśli blat ma regulowaną wysokość, w ten sposób komfort odczują osoby o różnym wzroście. Tak samo ważne są wolne przestrzenie, przede wszystkim ciągi komunikacyjne, które ułatwią dotarcie do biurka. Dojście do stanowiska pracy w biurze powinno mieć minimum 75 – 100 centymetrów szerokości.

W zależności od ilości stanowisk, układu biura, a także charakteru zajęć, można ustawić biurka w różny sposób. Blaty pod ścianami są najlepsze wtedy, gdy pracownicy często się przemieszczają. Odwrócenie układu, czyli pracownik bliżej ściany, biurko skierowane do środka pomieszczenia jest świetne tam, gdzie klienci mają osobisty kontakt z pracownikiem. W układzie typu open space często ustawia się blaty naprzeciwko siebie, także z zastosowaniem przegrody.

Praktyczne i wygodne akcesoria i dodatki

Do pełni funkcjonalności, uzyskania maksimum komfortu oraz poczucia estetyki użytkowników biura, warto je urządzić z dbałością o dodatki. Szczególnie przydatne są produkty przeznaczone do przechowywania i korzystania z różnego rodzaju dokumentów. Wytrzymałe segregatory, pudełka, szufladki na drobiazgi są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim można wybrać takie, które są dodatkowo elementami dekoracyjnymi na każdym stanowisku pracy.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl