Jak ładnie zapakować prezent? Pomysły i przydatne akcesoria

Otrzymywanie prezentów to ogromna przyjemność, podobnie jak ich wręczanie. Zwykle mając gotowy drobiazg dla kogoś bliskiego, zastanawiamy się, jak ładnie zapakować prezent. Istnieją sklepy, które zakupione rzeczy fachowo pakują, jednak więcej radości przyniesie samodzielnie wykonana dekoracja.

Oryginalność to podstawa

Nawet drobny prezent, jeśli jest pięknie opakowany, wywoła uśmiech na twarzy obdarowanego. Słodycze, niewielki bibelot lub też magnes z ulubionego miejsca można wprawdzie włożyć do ozdobnej torebki, ale lepiej postarać się o niebanalną oprawę. Jak ładnie zapakować prezent? Jego oprawę warto dopasować do wieku i zamiłowań konkretnej osoby. Małe dzieci będą ucieszone z czegoś, co przypomina ulubionego bohatera, dorośli docenią, że pamiętamy o ich hobby. W wersji bardziej uniwersalnej można poszukać rozwiązań, które sprawdzą się do każdej kategorii wiekowej.

Jak ładnie zapakować prezent w papier?

Najbardziej popularnym tworzywem, wykorzystywanym jako opakowanie jest papier. Nie musi to być koniecznie arkusz, warto sięgać po kolorowy papier, bibułę, koperty, pudełka lub opakowania, wykonane z kartonu. Duży urok ma nawet zwykły, szary papier. To neutralna baza, do której można dopasować rozmaite dodatki. Przydają się gotowe ozdoby, które wystarczy dokleić, choć ich wykonanie także nie nastręcza wielu problemów. Papierowy pakunek najlepiej przewiązać kolorową wstążką. Pięknie prezentuje się zwłaszcza ta, wykonana z materiału. W wersji romantycznej idealnie sprawdzi się tasiemka z koronki. Szerokość i kolor to kwestia drugorzędna. Za wstążką można dodatkowo umieścić bilecik z życzeniami.

Domowe DIY, czyli pakowanie z fantazją

Jak ładnie zapakować prezent dla bliskiej osoby? Najlepiej wykorzystać to, co jest pod ręką. Przydaje się także choć mały zapas akcesoriów, które warto gromadzić. Estetyczne pudełka, jak ze sklepu NC Pack mogą wielokrotnie służyć jako opakowanie prezentu. Idealnie nadają się także do przechowywania wstążek, kokard, tasiemek, nożyczek, taśmy klejącej, brokatu, sztucznych gałązek, kawałków materiału. Każdy z tych elementów nadaje się do wykorzystania w całości lub jako mały dodatek. Miękkie materiały nie tylko ozdobią, ale także zabezpieczą ostre krawędzie, przez co prezent nie przebije opakowania.

Jeśli do pakowania prezentu stosuje się pudełko, można je wykorzystać na dwa sposoby. Zapakowany upominek wkłada się do pudełka odpowiedniej wielkości. W drugim wariancie prezent bez opakowania jest włożony do pudełka, które następnie jest opakowane i przewiązane wstążką.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl