5 sposobów na to, jak zapakować pieniądze na ślub

Gotówka jako prezent dla młodej pary od lat stanowi część ślubnych zwyczajów. Jest wręczana w duecie z bukietem. Najczęściej nie zastanawiamy się jak zapakować pieniądze na ślub, po prostu wkładamy je do kartki z życzeniami. Przekazywanie prezentu można jednak uatrakcyjnić. Wypróbuj jeden z naszych sposobów na ciekawą oprawę dla gotówki.

Cegiełka na dobry start

Wbrew pozorom, gotówka jako prezent nie jest przejawem braku pomysłu. Sami młodzi również wolą otrzymać pieniądze niż inny prezent. Dzięki temu kupią to, co sobie wymarzyli, lub dołożą kwotę do większej inwestycji. Jak zapakować pieniądze na ślub? Nie trzeba do tego specjalnych talentów manualnych.

1. Banknoty, umieszczone w prezencie to bardziej rozbudowana wersja włożenia gotówki do koperty. Warto je dać do książki, albumu, ramki na zdjęcia. Ten ostatni pomysł może być doskonałą wizualizacją marzeń pary młodych. Jeśli do ramki włożymy zdjęcie samochodu, mieszkania czy egzotycznej podróży wskażemy, że chętnie dorzucamy się do jego zakupu.

2. Świnka skarbonka kojarzy się głównie z oszczędnościami malucha. Jak zapakować pieniądze na ślub do świnki? Można posłużyć się banknotami, jak również bilonem. Duża ilość pięciozłotówek tworzy całkiem konkretną sumę, którą para zliczy po atrakcjach dnia weselnego. Warto szukać skarbonki transparentnej, która odkryje zawartość jeszcze przed otwarciem.

3. Bogaty bukiet kwiatów sam w sobie wygląda bardzo efektownie. Pomysł polega na doczepieniu do kwiatów banknotów z pieniędzmi. Rozwiązanie tego typu należy jednak starannie przemyśleć, aby podczas transportu i przechowywania nic nie stało się z banknotami. Najlepiej, gdy młodzi swój pieniężny prezent odczepią lub odkleją z bukietu w miarę szybko.

4. Bombonierka z pieniężnym banknotem to jeden z zabawniejszych pomysłów na ulokowanie gotówki. Miejsce czekoladek zajmują pieniądze, choć dla urozmaicenia całości kilka słodyczy warto zostawić w środku. Pudełko pralinek przewiązujemy tak, aby wyglądało, jak typowy, słodki prezent.

5. Worek z pieniędzmi to zabawna alternatywa dla koperty. Można posłużyć się klasycznym woreczkiem płóciennym lub wykonanym z materiału. Do środka wkładamy banknoty a całość zawiązujemy ozdobnym sznurkiem lub wstążką.

Zastanawiając się jak zapakować pieniądze na ślub, warto gotówkę dodatkowo zabezpieczyć. Skarbonkę, ramkę, prezent, worek i bombonierkę najlepiej włożyć do ozdobnego pudełka lub dekoracyjnej torby.

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl